Anatomia – to nauka potrzebna nie tylko lekarzom!

Anatomia jest niezwykłym działem medycyny, który zajmuje się ściśle budową ciała człowieka. Przez miliony lat swojego panowania na ziemi, ludzie starali się odkryć i nazwać każdą część ludzkiego organizmu – począwszy od kości, ścięgien na mięśniach i narządach kończąc. Dzięki coraz nowocześniejszej technologii, jesteśmy dziś w stanie zobaczyć na własne oczy coś, czego tak naprawdę nie widać! Wydawać by się mogło, iż jedynie lekarze i studenci medycyny, mają na celu poznanie dokładnej anatomii człowieka. Prawda jest jednak całkiem inna!

Artysta naukowiec?

Możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, jednak studenci Akademii Sztuk Pięknych posiadają wiele zadań, które dotyczą anatomii prawidłowej człowieka. Uczą się dokładnego rozmieszczenia kości i mięśni ludzkich, ścięgien oraz innych elementów, które są widoczne gołym okiem. Dzięki temu, bowiem mogą tworzyć lepsze i bardziej wiarogodne prace.

Dlaczego?

Znając anatomię człowieka, postaci które tworzą – czy to na rysunkach, rzeźbach czy jakichkolwiek innych rodzajach sztuki – będą niezwykle realistyczne, przypominając prawdziwych ludzi. Wielu artystów ceni sobie taką dokładność, dbanie o szczegóły i pragnie malować człowieka takim jakim jest naprawdę. Znajomość anatomii ludzkiego ciała jest więc tu jak najbardziej na miejscu!

Dodaj komentarz