Chcesz zdobyć patent żeglarski? Musisz zdać egzamin

Rejsy szkoleniowe niekoniecznie muszą być zorganizowane w formie obozów żeglarskich, a ich uczestnicy to nie tylko dzieci w wieku szkolnym albo studenci. Istnieje całkiem sporo ofert, pośród których również dorośli mogą wybrać coś dla siebie, i to nawet wtedy, gdy zależy im na nieco większej wygodzie, lepszym zakwaterowaniu oraz zupełnej swobodzie po zakończeniu zaplanowanych na każdy dzień lekcji.

Komfortowe warunki

Wiadomo, że wiele osób przyzwyczajonych na przestrzeni długich lat do określonego stylu życia nie ma już tej elastyczności oraz łatwości dostosowania się do wszelkiego rodzaju środowiska, jakimi cechują się dzieci i młodzież. Dlatego większość ofert rejsów szkoleniowych daje możliwość indywidualnego doboru wszystkich jego elementów, takich jak rodzaj wynajętego jachtu, ilość przebywających na nim osób, a także transport z miejsca zamieszkania oraz wyżywienie. Jeśli więc uważamy, że nasza sytuacja materialna pozwala nam na zapewnienie sobie odpowiednich luksusów, to bez problemu uda nam się to załatwić.

Egzamin na patent

W cenę rejsu szkoleniowego wliczone będą również koszty potrzebne na honorarium instruktora oraz opłaty związane z egzaminem i wydaniem patentu. Do zdobycia są stopnie żeglarza jachtowego lub sternika motorowodnego, jednak podejście do testu końcowego nie jest obowiązkowe, a jeśli stanowi ono dla nas zbyt duży stres, możemy spokojnie poprzestać na samym szkoleniu, odkładając egzamin na przykład na przyszłe wakacje, kiedy to zapiszemy się na kolejny rejs.

Dodaj komentarz