Co robić, by mieć zdrowe zęby?

Każdy z nas chce mieć zdrowe zęby. Wymaga to jednak podejmowania konkretnych działań. Okazuje się, że tak naprawdę wystarczy stosować się do dwóch podstawowych zasad. Dzięki nim unikniemy jakiś poważniejszych problemów. Co to za zasady?

stomatolog

Co obejmuje dbanie o zęby?

Po pierwsze, niezbędne jest regularne i dokładne mycie zębów. Regularne – to znaczy po każdym posiłku. O tym jak bardzo jest to ważne wiedzą nawet małe dzieci. Do mycia zębów powinniśmy używać dobrych past oraz płynów do płukania jamy ustnej.
Po drugie, niezbędne są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu stomatolog jest w stanie zauważyć nawet jakieś niewielkie ubytki i natychmiast je usunąć. Takie leczenie jest bezbolesne. Pozwala zachować zdrowe zęby. Jednak nie wszyscy pamiętają o stosowaniu tych zasad. Co zrobić jeżeli zaniedbaliśmy nasze zęby?

Leczenie zębów – co może obejmować?

Jeżeli zaczynamy odczuwać ból zębów lub któryś z nich się złamał czy pokruszył, powinien być to dla nas sygnał alarmujący. Ważne jest, by jak najszybciej podjąć leczenie zębów. W tym celu musimy udać się do stomatologa. Na pierwszej wizycie określi on jaki rodzaj leczenia będzie potrzebny w naszym wypadku. Niektóre zęby wystarczy tylko wyczyścić i założyć plombę. Niekiedy potrzebne jest też leczenie kanałowe. A niektóre zęby są w tak złym stanie, że trzeba je usunąć. Czasem leczenie zębów bywa bardzo kosztowne, a co gorsze jest bolesne. Żeby uniknąć takich problemów, musimy o nie odpowiednio dbać. 

Dodaj komentarz