Dekoracja elewacji – klinkier

klinkierKażdy chciałby mieszkać w ładnym domu, do tego też służą aranżacje ogrodów i innego otoczenia budynków, ale przede wszystkim wykończenia elewacyjne. Firmy produkujące materiały budowlane oferują wiele propozycji wykończeniowych, począwszy od zwykłego otynkowania, poprzez sidingi i kończąc na najpopularniejszej cegle i płytkach klinkierowych.

to dość stary , o którym zapomniano w czasach szkła i stali, od kilkunastu lat wraca jednak do łask. Nie jest jednak w tym momencie materiałem całkowicie budowlanym, a raczej wykończeniowym.

według tradycji

Zarówno cegły, jak i płytki klinkierowe produkuje się z odpowiedniej gliny, którą się wypala. Występują dwa główne rodzaje technologii produkcji elementów klinkierowych, co wpływa na sam wygląd elewacji. Pierwsza, to bardziej tradycyjna technika formowania ręcznego, co oczywiście nie znaczy, że cegły są lepione przez pracowników ręcznie, ale o w tym momencie technologię markująca produkcję ręczną. Dzięki temu cegły są zawsze inne i dzięki temu nadają każdej elewacji niepowtarzalny wygląd.

Nowoczesny

Drugą postacią jest formowany maszynowo. W tej technologii produkowane są cegły o dokładnie identycznym wyglądzie i fakturze. W tym wypadku można wybierać z dużej palety kolorów, kształtów i powierzchni klinkieru. Cegły i płytki ręcznie formowane są chropowate i najczęściej są koloru bordowego przechodzącego w pomarańcz. Natomiast formowany maszynowo może być zupełnie gładki, chropowaty, biały, żółty lub również w kolorze ceglanym.

To co najczęściej odstrasza wykańczających swe wymarzone domy jest cena, klinkier jest modny, a również z tego powodu jest bardzo duży popyt na ten rodzaj wykończenia, to z kolei automatycznie podnosi jego cenę.

szkolenie-biznesowe.pl 2010-2014