Domeny bezpieczeństwa, czyli bezpieczne strony

W zakresie działań tzw. domen zaufania, pewne dane, które napływają z jakiegokolwiek pola stron są uważane za prywatne. Złamanie reguł dotyczących bezpieczeństwa w jakimś konkretnym miejscu domeny sprawia, iż bezpieczeństwo całej strony jest naruszone. Te specyficzne strony bezpieczeństwa, są połączone z innymi domenami, poprzez specyficzne punkty, tak zwane punkty dostępu.

Jak dokładne są przesyłane dane?

Dokładność przesyłanych informacji, w dużej mierze jest zależne od samego źródła i tego jak bardzo jest ono autorytatywne. Nierzadko, nawet potwierdzenie owego źródła, nie sprawia, iż dane przesyłane są dokładniejsze. Aby informacje były jak najdokładniejsze, ważne jest aby: podczas ich przechowywania, były one chronione w odpowiedni sposób, podobnie podczas samego przesyłania oraz przetwarzania. Jeżeli cała transakcja, składająca się z licznych czynności, jest zakończona poprawnie, dane zapisuje się bez zmian. Takie rozwiązania IT sa wyjątkowo skuteczne i bezpieczne.

Weryfikowanie informacji

Aby sprawdzić prawdziwość przesyłanych danych trzeba spełnić wiele warunków. Zadanie to polega na nieusatannym weryfikowaniu oraz obliczaniu danych, w różnych odstępach czasowych. Wszystkie wyniki muszą być rejestrowane, a na końcu porównywane. To właśnie te rejestry bowiem, są podstawą do przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz