Ogród zimowy ? lato w środku zimy

ogrod zimowy

Choć nie każdemu zima dobrze się kojarzy, to jest jedną z najpiękniejszych pór roku w naszym kraju. Widok roślin przykrytych miękką pokrywą białego puchu zachwyca. Wszelkie brudy i śmieci znikają pod śniegiem i pozwalają cieszyć się białą czystością. Choć na początku to nam odpowiada, to po pewnym czasie brak zieleni może doskwierać. Zimne, suche powietrze i wszechogarniająca biel, może być nie do wytrzymania na dłuższą chwilę.

Zieleń w środku zimy

Jedynymi roślinami jakie zimą utrzymują swój zielony kolor są iglaki. Jednak to także może być dla nas za mało. Dlatego warto zdecydować się na urządzenie własnego ogrodu zimowego. Kiedy będziemy mieli już dość śniegu, zimna i suchego powietrza, będziemy mogli usiąść na naszej zielonej wyspie pośród białego morza.

Problemy związane z ogrodami zimowymi

Utrzymanie dużej ilości roślin w warunkach dla nich sprzyjających, kiedy za oknem temperatury spadają daleko poniżej zera musi kosztować. Ogród zimowy robi najlepsze wrażenie kiedy jest przeszklony, wiąże się to jednak z dużymi stratami ciepła na szkle, co zmusza nas do zwiększania wydatków na ogrzewanie. Rośliny w letnim ogrodzie powinny również być odpowiednio zaopatrzone w wodę, a podlewanie tego własnoręcznie może być co najmniej kłopotliwe. Na szczęście dostępne są specjalne systemy nawadniające, które możemy zamontować w ogrodzie.

Choć ogród zimowy jest dość drogi w utrzymaniu, to odpowiednio prowadzony będzie naszą dumą. Może również być miejscem zimowych spotkań w miłym gronie, wszyscy znajomi chętnie odwiedzą zimą nasz ogród gdzie nabiorą energii na długie zimowe wieczory. Szczególnie jeśli ustawimy po środku meble stylowe, jak np. wiklinowe krzesła i mały stolik.

Dodaj komentarz