Polacy coraz częściej kupują przez internet

zakupy-w-internecieSprzedaż osiągana przez sklepy internetowe z każdego roku na rok, a nawet miesiąca na miesiąc rośnie. Polacy coraz częściej decydują się zamawiać produkty przez Internet. Głównym czynnikiem wpływającym na tą tendencję są niższe ceny w sieci, a także rosnące zaufanie do zakupów przez Internet.

Sklepy nie nadążają z wysyłką

Święta Bożego Narodzenia w 2010 roku były prawdziwym złotym okresem dla sklepów internetowych, które zanotowały nawet trzykrotną zwyżkę sprzedaży. Taka zwyżka zawsze jest mile widziana, ale także jest powodem do zmartwień, ponieważ taki nagły wzrost tempa sprzedaży czasami wręcz paraliżuje. W połączeniu z fatalnymi warunkami na drogach niestety często okazywało się, że ktoś nie dostał prezentu na czas.

Co najchętniej kupujemy

W tej kwestii niewiele się zmienia na przestrzeni lat, przoduje oczywiście oprogramowanie komputerowe, gry oraz elektronika. Od kilku lat jednak coraz większą popularnością cieszy się sprzęt RTV i AGD, a nawet meble. Także branża spożywcza oferuje zakupy przez internet, co początkowo wykorzystywali jedynie uziemieni w domu, teraz staje się normą w większości domów.

Dodaj komentarz