Poznaj psa – Berneński Pies Pasterski

mlody_bernenczykPsy, jak wiadomo każdemu kto ma w tym temacie jakie takie obeznanie, nie są zwierzętami szczególnie łatwymi w hodowli; dotyczy to przede wszystkim niektórych ras, tych, które ze względu na pewne powierzchowne cechy, bywają brane za zwierzęta typowo towarzyskie, będąc przy tym zwierzętami wybitnie użytkowymi, przeznaczonymi przede wszystkim do ciężkiej, intensywnej pracy, a dopiero później do towarzystwa. Dokładnie tak jest jeżeli chodzi o taką rasę jak psy berneńskie, bardzo często, z powodu miłego wyglądu i tak dalej, mylone z psami do towarzystwa….

Pozorne zalety, ukryte wady

Berneńczyki są psami, które w bardzo dobry sposób pasują do domu; są miłymi, nie sprawiającymi kłopotu domownikami, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy są traktowane w odpowiedni sposób (hodowla psów berneńskich) , kiedy zapewnia im się odpowiednie warunki, w których mogą wyładować swój naturalny temperament- w przeciwnym razie nie rozwijają się prawidłowo, ich psychika ulega spaczeni i tak dalej.

Zadanie dla naprawdę nielicznych

Psy pasterskie takie jak berneńczyki są więc zadaniem, którego podejmować powinni się tylko i wyłącznie tacy właściciele, którzy cechują się pewnym zbiorem określonym walorów charakterologicznych, które uprawniają ich do pracy z psami powszechnie uważanymi za dość trudne. Berneńczyki nie są więc zwierzętami, za które mogą się brać niedoświadczeni amatorzy; wymagają warunków oraz traktowania, które jest im w stanie zapewni wyłącznie naprawdę doświadczony i wprawny właściciel.

Dodaj komentarz