Salon w stylu nowoczesnym

Urządzanie wnętrz jest niezwykle ciekawym, ale też wymagającym zajęciem. Każda nasza decyzja wpłynie na ostateczny efekt – wygląd pomieszczeń, ich funkcjonalność czy też wygodę. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć, jak chcemy zaaranżować wnętrza naszego domu. Jest to szczególnie ważne w wypadku salonu, który jest wizytówką całego mieszkania. Wiele osób wybiera dla salonu styl nowoczesny. Jak taki salon urządzić?

tapety

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Styl nowoczesny najczęściej kojarzy nam się z prostotą i minimalizmem. Świetnie sprawdza się zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach. Zazwyczaj stawiamy na zimne kolory – biel z dodatkami granatu, fioletu czy szarości. Odrobiną „szaleństwa” mogą być nowoczesne tapety. Jeżeli wybieramy tapetę wzorzystą, to najlepiej pokryć nią tylko jedną ścianę. Na podłodze najczęściej pojawiają się panele- możemy wybrać spośród różnych odcieni.
Istotną rolę w takim salonie odgrywają oczywiście meble. Meble nowoczesne są bardzo proste. Wykonane są zazwyczaj z jednego materiału i nie posiadają zbyt wielu elementów dekoracyjnych. W takim salonie pojawi się kanapa, jakiś stolik, może komoda. Mebli powinno być jak najmniej – tylko te, które są niezbędne. Indywidualny charakter wnętrzu możemy nadać wybierając dodatki. Jednak nie powinno być ich zbyt dużo. Warto, by łączył je jakiś kolor czy wzór. Możemy wybierać tekstylia, elementy ceramiczne czy obrazy. Tak urządzony salon z pewnością będzie ciekawy i chętnie będziemy w nim spędzać czas.  

Dodaj komentarz