Świat tkanin zasłonowych

zasłony, kobieta, tkaniny zasłonowe, okna, oknoOkna w każdym domu spełniają ogromne role – po pierwsze wpuszczają do pomieszczenia świeże powietrze oraz dzienne światło. Ich rolą jest także zdobienie wnętrz, co głownie spełnia widok zza okna. Istotne jednak w typ przypadku są odpowiednie zasłony.

Rodzaj zasłon przede wszystkim zależy od tkanin zasłonowych. Istotne jest oczywiście także wykończenie. Często jednak zasłony dzieli się według pór roku, ponieważ tkaniny zasłonowe muszą spełniać wymagania zależne od pogody.

Wiosenne tkaniny zasłonowe

Wiosną zwykle stosuje się lekkie przewiewne tkanin. Jest to czas, kiedy wpuszczamy jak najwięcej świeżego powietrza. Zimą okna przez większość czasu były zamknięte. Wiosną dominują motywy kwiatowe oraz ciepłe kolory.

Letnie zasłony

Latem w zależności od kierunku padania słońca stosuje się różne tkaniny zasłonowe. Od południa najczęściej ciężkie i nie przepuszczające zasłony bawełniane. Będą one chroniły przed gorącem i nadmiernym nasłonecznieniem. Od północy świetnie sprawdzą się lniane zasłony. Jeśli chodzi o kolorystykę panuje zupełna dowolność, jednak dominują tkaniny zasłonowe gładkie lub z delikatną fakturą.

Jesienne tkaniny zasłonowe

Jeśli chodzi o jesień, warto rozjaśniać pomieszczenia jasnymi barwami. Same tkaniny mogą być jak praktycznie z każdej tkaniny stosowanej jako zasłony z tym, że o tej porze roku powinny służyć jedynie jako ozdoba. Jesienią raczej nie ma potrzeby zasłaniania okien.

Zasłony zimą

Zima to okres niskich temperatur, ale często dużego nasłonecznienia, które staje się uciążliwe w przypadku odbijającego promienie słoneczne śniegu. Dlatego też zimą najlepiej sprawdzą się grube tkaniny zasłonowe nieprzepuszczające dużej ilości światła, jednak z możliwością pełnego odsunięcia ich poza obręb okien. W ten sposób w pochmurne dni wpuścimy do wnętrz maksymalnie dużo światła. W tym wypadku panuje trend raczej delikatnych faktur lub gładkich tkanin zasłonowych.

Dodaj komentarz