Szkoła aktorska, kluczem do sławy?

aktorstwoObecnie szkoły aktorskie przeżywają oblężenie. Każdy dostrzega w sobie niebywały talent aktorski i decyduje się na zdawanie po uzyskaniu świadectwa maturalnego do akademii aktorskiej. Na całe szczęście liczba przyjęć jest ograniczona. Zawód aktora to w obecnych czasach profesja, która ma doprowadzić młodych ludzi do sławy. Niestety często wyobrażenia nie pokrywają się z rzeczywistością. Artysta który ukończył szkołę aktorską nie może zdobyć pracy a jeśli już zdobędzie mały etat w teatrze- nie pomoże mu to w zdobyciu sławy.

Aktorstwo – wcale nie łatwa praca

W obecnych czasach, aktorstwo traktowane jest jako zawód miły i przyjemny, który nie wymaga wielu umiejętności. Jest to zdecydowanie opinia mylna z prawdą.  Każdy aktor jest artystą, który musi swoim występem zafascynować publiczność a to jest trudne i niewątpliwie nie każdemu się to udaje. Sztuka aktorska nie polega również tylko na nauczeniu się scenariusza. Polega także na odpowiednim wczuciu się w rolę poprzez mimikę i gestykulację.

Być widzem w teatrze

Teatralna widownia należy do wymagających widzów.  Istotne dla niej jest to aby aktorzy swoją grą wywołali pożądane odczucia. Oczywiście jakie one mają być zależy od wystawianej w teatrze sztuki. Jeśli jest to komedia- to śmiech a jeśli dramat- to smutek i płacz. Każdy aktor powinien zafascynować publikę w teatrze do tego stopnia, że ta z przyjemnością wybrałaby się na spektakl ponownie.

Dodaj komentarz