Wypoczynek w Holandii dla zmęczonego maturzysty

Matura się się zbliża, a więc koniec nauki i pracy. Jak się okazuje część maturzystów była motywowana przez swoich rodziców, którzy, często chcą bardziej niż same dzieci, aby dostały się na dobre studia. Z tego powodu stosowany jest niezawodny system kar ni nagród. Za dobrze zdaną maturę, a więc szansę dostania się na dobre studia, maturzysta otrzyma wycieczkę do Holandii z najbliższymi przyjaciółmi. Za przewóz osób do Holandii, hotel wyżywienie i inne rzeczy zapłaci oczywiście rodzic.

Perspektywa wydanych pieniędzy

Młodzież bardzo motywuje taka nagroda, tym bardziej że nie wszystkie dzieciaki mają taką samą chęć na dostanie się na dobre studia. Często chcą się dostać na jakiekolwiek, aby tylko rodzicem im już nie marudzili. Jednak perspektywa spędzenia czasu z przyjaciółmi z daleka od rodziców i to do tego w Holandii, kraju wolności, jest naprawdę kusząca i mobilizuje prawie każdego maturzystę. Tym bardziej, że jeśli nie zda dobrze matury to nigdzie nie pojedzie, a jeśli chce pojechać to tylko za własne pieniądze. Niestety perspektywa wydania własnych pieniędzy za przewozy osób  do Holandii, wyżywienie, hotel i inne przyjemności to odstraszacz maturzysty. Dlatego lepiej wziąć się w karby i nauką zarobić na wakacyjny wyjazd.

przewozy osób do Holandii

Spóźniona motywacja

Niektórzy rodzice niestety za późno stawiają taką nagrodę przed maturzystą. Jeśli nie ma on dostatecznie dużej ilości czasu na przygotowanie się do matury to nie ma mowy, aby były szanse na wygranie nagrody. Dlatego takie podejście rodzica jest niepoprawne. Narobi jedynie dziecku nadzieje. Jednak ci, którzy w odpowiednim czasie zawarli taki warunek z dzieckiem, muszą szykować się na wydanie pieniędzy na przewozy osób do Holandii czy innego kraju.

Dodaj komentarz