Zadania wykonywane przed podjęciem pracy

Podpisywanie umów z nowymi pracownikami sprawia, że przed rozpoczęciem pracy muszą przejść szkolenie BHP. Czy istnieje taka konieczność? Tak. Jeśli chcemy uniknąć wielu poważnych problemów i konsekwencji. Kurs BHP ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest zapoznanie z prawidłowym oraz bezpiecznym zachowaniem w miejscu pracy. Dla przestrogi przywoływane są przykłady osób lekceważące zasady firmowe. Drugim pozytywem jest udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym. Szkolenie BHP przyczynia się do ratowania zdrowia czy nawet życia ludzkiego.

sklep-bhp

Wyposażenie firmy

Kurs BHP to nie jedyna sprawa na jaką zwraca uwagę uczciwy i rzetelny pracodawca. Dba on, by na terenie zakładu znajdowało się odpowiednie wyposażeni. Gdy go nie ma lub zostanie zużyte, odwiedza sklep BHP. Co zaliczmy do ważniejszych akcesoriów? Na pewno gaśnice, jak i apteczki. Oba te elementy są pomocne, tylko w innych sytuacjach. Wiemy, że gaśnice umożliwiają opanowanie pożaru do przyjazdu jednostki straży lub bezpieczne wydostanie się z płonącego budynku. Zawartość apteczki używana jest głównie do pomocy poszkodowanym. W jednych przypadkach umożliwia oczyszczenie rany i zatamowanie krwawienia, w innych utrzymanie funkcji życiowych do czasu przybycia ekipy medycznej.

Odzież ochronna

Sklep BHP oferuje nie tylko gaśnice i apteczki. W ich ofercie znajdują się także ubrania ochronne. Odzież zapobiegającą doznaniu poważnych obrażeń. Co jest szczególnie ważne w przypadku wykonywania ryzykownych zadań firmowych. 

Dodaj komentarz